Özel Portföy Yönetimi

“Birikimlerinizi birlikte belirlediğimiz hedef ve stratejiler doğrultusunda yönetiyoruz”

Azimut Portföy olarak, müşteri ile imzalanan portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde, yatırımcının hedefi, risk toleransı ve kısıtlamaları doğrultusunda, yerindelik testleri ve piyasa koşullarına uygun yatırım stratejileri oluşturuyoruz. Belli bir miktar birikimi olan ve bunu orta-uzun vadede değerlendirmek isteyen, fakat piyasaları takip etmeye ve gelişmeleri yorumlamaya zamanı olmayan yatırımcılara Özel Portföy Yönetim Hizmeti sunuyoruz.

Portföy yönetimi sürecinde yatırımcı risk tercihinin belirlenmesi en önemli adımdır. Belirlenen risk tercihi üzerinden karşılaştırma ölçütü (benchmark) oluşturulur. Bu ölçüt portföy performansının belirlenmesinde kullanılacak ana kriterdir. Portföy Yönetimi hizmetinde amaç belirlenen karşılaştırma ölçütü getirisinin üzerinde bir getiri performansını yatırımcıya sağlamak olacaktır. Birikiminiz, uzman fon yöneticileri tarafından hem yurt içi hem yurt dışı piyasalardaki gelişmelere göre yönetilecektir. Fon yöneticilerimiz, hem top down makro stratejik araştırmalar, hem de bottom up şirket temel/teknik araştırmaları doğrultusunda ve kendi öngörüleri doğrultusunda birikimlerinizi yönetecektir.

Artık piyasaları anlık takip etmenize gerek kalmadan kendi işinize ve sosyal hayatınıza odaklanabilirsiniz, çünkü portföyünüz belli aralıklarla değerlendirilerek, yatırım stratejisi, risk tercihi veya karşılaştırma ölçütünde bir değişiklik olup olmadığı analiz edilecektir. Performans değerlendirmeleri portföy yönetim sözleşmenizde belirlenen dönemler itbariyle yapılacaktır.

Portföy Yönetim hesapları ile ilgili tüm detayları içeren, haftalık, aylık ve dönemsel raporlar yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır. Aynı zamanda tüm bilgilendirmeleri Satış/Pazarlama bölümümüzde hesabınızdan sorumlu Portföy Satış Müdürü’nüzden alabilirsiniz.